Journal (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Development
uk: Розробка

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Message
uk: Повідомлення

en: Save
uk: Зберегти

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Issue
uk: Проблема

en: Module
uk: Модуль

en: Location
uk: Місце розташування

en: open
uk: відкрито

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Journal
uk: Журнал

en: Patches
uk: Латки

en: Journal entries
uk: Записи у журналі

en: fixed
uk: фіксований
