Japanese Mobile (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: up
hi: ऊपर

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: 1 vote | @count votes
hi[0]: १ मत
hi[1]: @count मत

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)
