Japanese Mobile (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: up
id: ke atas

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: 1 vote | @count votes
id[0]: 1 suara
id[1]: @count suara

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Main menu
id: Menu utama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Subscribe to @feed-title
id: Berlangganan @feed-title
