jPlayer (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Single
fr: Simple

en: Playlist
fr: Liste de lecture

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Media
fr: Média

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Repeat
fr: Répéter

en: Kind
fr: Type

en: Time Format
fr: Format de l'heure

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Initial volume
fr: Volume initial

en: Configure the settings for the jPlayer module.
fr: Configurer les paramètres pour le module jPlayer.

en: Provides an HTML5-compatible with Flash-fallback audio player.
fr: Fournit une compatibilité HTML5 avec le lecteur audio Flash (fallback)

en: Display audio files from different nodes as a jPlayer playlist.
fr: Afficher les fichiers audio de différents nœuds comme liste de lecture jPlayer.

en: No available fields
fr: Pas de champs disponibles

en: File path fields
fr: Champs de chemin de fichier

en: Access delay
fr: Accès différé

en: Accesses denied
fr: Accès refusés

en: Protect audio files from direct downloads
fr: Protéger les fichiers audio du téléchargement direct

en: Access time must be a value in seconds.
fr: Le temps d'accès doit être une valeur en secondes.

en: Access time must be at least 0 seconds.
fr: Le temps d'accès doit être d'au moins 0 secondes.

en: jPlayer content protection statistics
fr: Statistiques de protection du contenu jPlayer

en: jPlayer content authorization
fr: Autorisation du contenu jPlayer

en: jPlayer Content Protection
fr: Protection du Contenu jPlayer

en: Prevent direct access to media files.
fr: Empêcher l'accès direct aux fichiers multimédias.

en: Preferred solution
fr: Solution privilégiée

en: Preload media
fr: Précharger le média

en: Initially muted
fr: Muet au départ

en: Volume must be a percentage between 0% and 100%.
fr: Le volume doit être un pourcentage compris entre 0% et 100%.

en: Display hours
fr: Afficher les heures

en: Display minutes
fr: Afficher les minutes

en: Display seconds
fr: Afficher les secondes

en: Zero-pad the hours
fr: Zéro devant les heures

en: Zero-pad the minutes
fr: Zéro devant les minutes

en: Zero-pad the seconds
fr: Zéro devant les secondes

en: Hours seperator
fr: Séparateur d'heures

en: Minutes seperator
fr: Séparateur de minutes

en: Seconds seperator
fr: Séparateur de secondes
