jQuery Map Hilight (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: General settings
ru: Основные настройки

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Fade
ru: Плавное появление

en: jQuery Map Hilight Plugin Status
ru: Статус плагина jQuery Map Hilight

en: The Map Hilight jQuery plugin is available at: /
ru: Map Hilight jQuery плагшин доступен по : /

en: jQuery Map Hilight Plugin Settings
ru: jQuery Map Hilight настройки плагина

en: Fill
ru: Заливка

en: TRUE
ru: ИСТИНА

en: FALSE
ru: ЛОЖЬ

en: Fill Color
ru: Цвет заливки

en: Fill Opacity
ru: Прозрачность заливки

en: Stroke (outline)
ru: Обводка (контур)

en: Stroke Color
ru: Цвет обводки

en: Stroke Width
ru: Ширина обводки

en: Stroke Opacity
ru: Прозрачность обводки

en: jQuery Map Hilight module uninstalled.
ru: jQuery Map Hilight модуль деинсталирован.

en: jQuery Map Hilight adds javascript mouseover highlighting of hotspots to HTML image maps.
ru: jQuery Map Hilight добавляет возможность через javascript подсвечивать области у HTML тега MAP при наведении на них мышки.

en: Group by
ru: Группировать

en: jQuery Map Hilight All Maps
ru: jQuery Map Hilight все Map

en: Enable highlighting for all image maps
ru: Разрешить подсвечивать все image map

en: Javascript image map highlighting using the jQuery Map Hilight plugin.
ru: Javascript image map highlighting использует плагин jQuery Map Hilight.
