JQGRID - View integration (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Center
hi: मध्य

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Views
hi: द्रश्य

en: Text
hi: लेख

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Sortable
hi: क्रमित करने योग्य

en: Align
hi: पंक्तिबद्ध

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Missing
hi: लापता

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Default order
hi: तयशुदा क्रम
