JQGRID - View integration (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Central

en: Settings
pt: Configurações

en: Field
pt: Campo

en: Text
pt: Texto

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Sortable
pt: Ordenável

en: Align
pt: Alinhamento

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Missing
pt: Faltando

en: Hide
pt: Ocultar

en: Default order
pt: Ordem padrão

en: Default sort
pt: Ordenação padrão

en: Resizable
pt: Redimensionável

en: Editable
pt: Editável
