JQGRID - View integration (7.x-1.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: List
ca: Llistat

en: Search
ca: Cerca

en: None
ca: Cap

en: Center
ca: Centre

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Field
ca: Camp

en: Layout
ca: Disposició

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Align
ca: Alineació

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Missing
ca: Perdut

en: Hide
ca: Oculta

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: Default sort
ca: Ordenació predeterminada

en: Resizable
ca: Redimensionable
