JQGRID - View integration (7.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Type
de: Typ

en: List
de: Liste

en: Search
de: Suche

en: None
de: Keine

en: Center
de: Zentriert

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field
de: Feld

en: Views
de: Ansichten

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Sortable
de: Sortierbar

en: Align
de: Ausrichten

en: Ascending
de: Aufsteigend

en: Descending
de: Absteigend

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Missing
de: Fehlt

en: Hide
de: Ausblenden

en: Default order
de: Standard-Reihenfolge

en: Default sort
de: Standardsortierung

en: Resizable
de: In der Größe anpassbar

en: Editable
de: Bearbeitbar
