JQGRID - View integration (7.x-1.0-alpha2) - en to sk translation catalogue (21 entries)

en: Type
sk: Typ

en: List
sk: Zoznam

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: None
sk: Žiadne

en: Center
sk: Na stred

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Field
sk: Pole

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Sortable
sk: Zoraďovateľný

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Hide
sk: Skryť

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: Editable
sk: Editovateľný
