JQGRID - View integration (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Field
oc: Camp

en: Views
oc: Vistas

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Sortable
oc: Classable

en: Align
oc: Alinhar

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Missing
oc: Mancant

en: Hide
oc: Amagar

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Default sort
oc: Triada per defaut
