JQGRID - View integration (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Views
it: Viste

en: Text
it: Testo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Sortable
it: Ordinabile

en: Align
it: Allinea

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Missing
it: Mancante

en: Hide
it: Nascondi

en: Default order
it: Ordine predefinito

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: Resizable
it: Ridimensionabile

en: Editable
it: Modificabile
