JQGRID - View integration (7.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Center
uk: По центру

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Views
uk: Види

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Sortable
uk: Доступне для впорядкування

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Hide
uk: Приховати

en: Default order
uk: Базова послідовність

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: Resizable
uk: Змінний розмір

en: Editable
uk: Можна редагувати

en: Enable reordering columns
uk: Дозволити перевпорядкування колонок
