JQGRID - View integration (7.x-1.0) - en to bo translation catalogue (21 entries)

en: Type
bo: རིགས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Search
bo: འཚོལ

en: None
bo: མེད།

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Sortable
bo: གོ་རིམ་བསྒྲིག་ཆོག་པ

en: Align
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Ascending
bo: ཇེ་མཐོ

en: Descending
bo: ཇེ་དམའ

en: Left
bo: གཡོན

en: Missing
bo: ཁ་མི་ཚང་བ།

en: Hide
bo: སྦས་པ

en: Default order
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ

en: Default sort
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ
