JQGRID - View integration (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Center
ja: 中央

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Views
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Sortable
ja: 並び替え可能

en: Align
ja: 配置

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Missing
ja: 喪失

en: Hide
ja: 非表示

en: Default order
ja: デフォルトの並び順

en: Default sort
ja: デフォルトの並び順

en: Resizable
ja: リサイズ可

en: Editable
ja: 編集可能
