JQGRID - View integration (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: List
fr: Lister

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Views
fr: Vues

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: Average
fr: Moyenne

en: Count
fr: Décompte

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Sortable
fr: Classable

en: Align
fr: Aligner

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Missing
fr: Manquant

en: Max
fr: Maximum

en: Hide
fr: Masquer

en: Default order
fr: Ordre par défaut

en: Default sort
fr: Tri par défaut

en: Resizable
fr: Redimensionnable

en: Editable
fr: Modifiable

en: Sum
fr: Somme
