JQGRID - View integration (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Search
hr: Pretraga

en: None
hr: Nema

en: Center
hr: Centar

en: Settings
hr: Postavke

en: Field
hr: Polje

en: Text
hr: Tekst

en: Average
hr: Prosjek

en: Count
hr: Broj

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Sortable
hr: Moguće sortirati

en: Align
hr: Poravnati

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Hide
hr: Sakrij

en: Default order
hr: Zadani redoslijed
