JQGRID - View integration (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Center
id: Tengah

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Views
id: View

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: Average
id: Purata

en: Count
id: Jumlah

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Sortable
id: Dapat disortir

en: Align
id: Ratakan

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Missing
id: Hilang

en: Max
id: Maks

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Default order
id: Urutan standar

en: Default sort
id: Urutan baku

en: Editable
id: Dapat disunting

en: Sum
id: Jumlah
