JQGRID - View integration (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: List
nl: Lijst

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Views
nl: Overzichten

en: Text
nl: Tekst

en: Layout
nl: Lay-out

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Count
nl: Aantal

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Sortable
nl: Sorteerbaar

en: Align
nl: Uitlijning

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Max
nl: Maximaal

en: Hide
nl: Verbergen

en: Default order
nl: Standaardvolgorde

en: Default sort
nl: Standaardsortering

en: Resizable
nl: Veldafmeting aanpasbaar

en: Editable
nl: Wijzigbaar

en: Sum
nl: Som

en: Min
nl: Minimaal
