JQGRID - View integration (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Center
ro: Centru

en: Settings
ro: Setări

en: Field
ro: Câmp

en: Views
ro: Vizualizări

en: Layout
ro: Prezentare

en: Average
ro: Medie

en: Count
ro: Contor

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Sortable
ro: Sortabil

en: Align
ro: Aliniere

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Missing
ro: Lipsește

en: Hide
ro: Ascunde

en: Default order
ro: Ordinea predefinită

en: Default sort
ro: Sortare implicită

en: Sum
ro: Sumă
