JQGRID - View integration (7.x-1.3) - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Field
cy: Maes

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Text
cy: Testun

en: Average
cy: Cyfartaledd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Sortable
cy: Dosbarthadwy

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Hide
cy: Cuddio

en: Default order
cy: Trefn rhagosod

en: Default sort
cy: Rhagosod dosbarthiad

en: Min
cy: Isafswm
