JQGRID - View integration (7.x-1.3) - en to lv translation catalogue (27 entries)

en: Type
lv: Veids

en: List
lv: Saraksts

en: Search
lv: Meklēt

en: None
lv: Nav

en: Center
lv: Centrēt

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Field
lv: Lauks

en: Views
lv: Skati

en: Text
lv: Teksts

en: Layout
lv: Izkārtojums

en: Average
lv: Vidējais

en: Count
lv: Skaits

en: Width
lv: Platums

en: Height
lv: Augstums

en: Sortable
lv: Kārtojams

en: Align
lv: Novietot

en: Ascending
lv: Augošā secībā

en: Descending
lv: Dilstošā secībā

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Right
lv: Pa labi

en: Max
lv: Maks.

en: Hide
lv: Apslēpt

en: Default order
lv: Noklusējuma secība

en: Default sort
lv: Noklusējuma kārtošana

en: Resizable
lv: Maināms izmērs

en: Editable
lv: Rediģējams

en: Sum
lv: Summa
