JQGRID - View integration (7.x-1.3) - en to ru translation catalogue (30 entries)

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Search
ru: Поиск

en: None
ru: Нет

en: Center
ru: Центр

en: Settings
ru: Настройки

en: Field
ru: Поле

en: Views
ru: Представление

en: Text
ru: Текст

en: Layout
ru: Макет

en: Average
ru: В среднем

en: Count
ru: Количество

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Sortable
ru: Может быть отсортирован

en: Align
ru: Выравнивание

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Max
ru: Макс

en: Hide
ru: Скрыть

en: Default order
ru: Порядок по умолчанию

en: Default sort
ru: Сортировка по умолчанию

en: Resizable
ru: Изменение размера

en: Editable
ru: Редактируемый

en: Sum
ru: Сумма

en: Min
ru: Мин

en: Enable reordering columns
ru: Разрешить изменение порядка столбцов
