JQGRID - View integration (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Search
pt: Pesquisar

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Centrar

en: Settings
pt: Definições

en: Field
pt: Campo

en: Views
pt: Visualizações

en: Text
pt: Texto

en: Average
pt: Média

en: Count
pt: Contagem

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Sortable
pt: Ordenável

en: Align
pt: Alinhar

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Missing
pt: Em falta

en: Hide
pt: Esconder

en: Default order
pt: Ordem predefinida

en: Default sort
pt: Ordenação por omissão

en: Sum
pt: Soma
