jQuery Booklet (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: view
hi: देखें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Created
hi: निर्मित

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Operation
hi: काम

en: Save Changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Delete picture
hi: चित्र मिटावें
