jQuery Booklet (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: view
it: mostra

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Created
it: Creato

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Not found
it: Non trovato

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: false
it: falso

en: true
it: vero

en: Operation
it: Operazione

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Speed
it: Velocità

en: Delete picture
it: Elimina ritratto
