jQuery Booklet (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (18 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: view
mr: दाखवा

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: edit
mr: संपादन

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Are you sure you want to delete %title?
mr: तुम्हाला खात्री आहे का हे %title मिटवायचा आहे ?

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Save Changes
mr: बदल जतन करा
