jQuery Countdown (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Year
sv: År

en: Month
sv: Månad

en: Week
sv: Vecka

en: Day
sv: Dag

en: W
sv: V

en: Weeks
sv: Veckor

en: Hour
sv: Timma

en: Minute
sv: Minut

en: Second
sv: Sekund

en: Days
sv: Dagar

en: Months
sv: Månader

en: Hours
sv: Timmar

en: Seconds
sv: Sekunder

en: Minutes
sv: Minuter

en: Miscellaneous
sv: Diverse

en: Years
sv: År

en: This is a simple countdown plugin which displays a countdown effect.
sv: Detta är ett enkelt insticksprogram för nedräkning som visar en nedräknande effekt.

en: Provides the jQuery Countdown plugin by Keith Wood.
sv: Tillhandahåller insticksprogrammet jQuery Countdown av Keith Wood.

en: Message format
sv: Meddelandeformat

en: Event name
sv: Namn på händelse

en: Start countdown from
sv: Starta nedräkning från

en: Countdown description
sv: Beskrivning på nedräkning

en: Enter the description to go below the countdown. You may use <strong>@event_name</strong> as a special token in this field that will be replaced with the dynamic value of the event name. The default is "Until <strong>@event_name</strong>". If you do not wish to have a description, simply leave this field blank.
sv: Skriv in beskrivningen som skall visas under nedräkningen. Du kan använda <strong>@event_name</strong> som ett speciellt ersättningstecken i detta fält som kommer att ersättas med den dynamiska värdet av händelsen namn. Förvalt är "Tills <strong>@event_name</strong>". Om du inte vill ha en beskrivning, lämna då helt enkelt detta fält tomt.

en: Expiry Text
sv: Text för utlöpande

en: Enter the message that will be shown when the countdown reaches zero.
sv: Skriv in meddelandet som skall visas när nedräknaren når noll.

en: Enter time components seperated by spaces, each component will be included in the countdown block. For example: <strong>%years %months %weeks %days %hours %minutes %seconds</strong> will display <strong>Years Months Weeks Days Hours Minutes Seconds</strong> in countdown, <strong>%days %hours</strong> will display <strong>Days Hours</strong> in countdown. The order of component will not affect the countdown output i.e. <strong>%months %years</strong> will display <strong>Years Months</strong>.
sv: Ange tidskomponenter separerade med mellanslag. Varje komponent kommer ingå i nedräkningsblocket. Till exempel: <strong>%year %months %weeks %days %hours %minutes %seconds</strong> kommer visa <strong>år månader veckor dagar timmar minuter sekunder</strong> i nedräkningen, <strong>%days %hours</strong> kommer att visa <strong>dagar timmar</strong> i nedräkningen. Ordningen av komponenter kommer inte att påverka nedräkningens utmatning. Det vill säga <strong>%monts %years</strong> kommer att visa <strong>år månader</strong>.

en: An event when jQuery Countdown is zero!
sv: En händelse där jQuery Countdown är noll!

en: When countdown = 0
sv: Där nedräkning = 0

en: counter value
sv: värde för räkning

en: jQuery Countdown Settings
sv: Inställningar för jQuery Countdown

en: jQuery Countdown Block
sv: Block för jQuery Countdown

en: jQuery Countdown has been installed successfully. <a href="!link">Click here</a> for configurations!
sv: jQuery Countdown har installerats utan problem. <a href="!link">Klicka här</a> för konfigurationer!
