jQuery Countdown (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Year
nl: Jaar

en: Month
nl: Maand

en: Day
nl: Dag

en: Weeks
nl: Weken

en: Hour
nl: Uur

en: Minute
nl: Minuut

en: Second
nl: Seconde

en: Days
nl: Dagen

en: Months
nl: Maanden

en: Hours
nl: Uren

en: Seconds
nl: Seconden

en: Minutes
nl: Minuten

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Years
nl: Jaren

en: This is a simple countdown plugin which displays a countdown effect.
nl: Dit is een eenvoudige countdown-plugin die een countdown effect geeft.

en: Message format
nl: Berichtformaat

en: Event name
nl: Evenementnaam

en: Start countdown from
nl: Start aftellen van

en: Countdown description
nl: Beschrijving van aftellen

en: Expiry Text
nl: Vervaldatumtekst

en: Enter the message that will be shown when the countdown reaches zero.
nl: Voer het bericht in dat wordt weergegeven wanneer het aftellen nul bereikt.

en: An event when jQuery Countdown is zero!
nl: Een gebeurtenis als jQuery Countdown nul is!

en: When countdown = 0
nl: Wanneer de afteller = 0

en: counter value
nl: tellerwaarde

en: jQuery Countdown Settings
nl: jQuery Countdown-instellingen

en: jQuery Countdown Block
nl: jQuery Countdown-blok
