jQuery Countdown (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Year
it: Anno

en: Month
it: Mese

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Weeks
it: Settimane

en: Hour
it: Ora

en: Minute
it: Minuto

en: Second
it: Secondo

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: Hours
it: Ore

en: Seconds
it: Secondi

en: Minutes
it: Minuti

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Years
it: Anni
