jQuery Msg Alert (7.x-2.0) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: download
de: herunterladen

en: Class name
de: Klassenname

en: Default title
de: Standard-Titel

en: Default content
de: Standardinhalte

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Warning message
de: Warnmeldung

en: Status message
de: Statusmeldung

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
de: Warnung: Sollte nur vertrauenswürdigen Rollen gewährt werden; diese Berechtigung hat Auswirkungen auf die Sicherheit.
