jQuery Stick 'em (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Item
it: Elemento

en: Container
it: Contenitore

en: Paths
it: Percorsi

en: Start
it: Inizio

en: Offset
it: Scostamento
