jQuery Stick 'em (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Item
ja: 項目

en: Container
ja: コンテナー

en: Paths
ja: パス

en: Start
ja: 開始

en: Offset
ja: オフセット
