jQuery UI MultiSelect Widget (7.x-1.11) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Filter
it: Filtra

en: Height
it: Altezza

en: Not installed
it: Non installato

en: Installed
it: Installato

en: Check all
it: Seleziona tutto

en: Uncheck all
it: Deseleziona tutto

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.
