jQuery UI MultiSelect Widget (7.x-1.9) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Filter
pl: Filtr

en: Height
pl: Wysokość

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: W kolejnych liniach należy wskazać ścieżki do stron, których ma dotyczyć wybrane zawężenie wyświetlania. Znak '*' zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykładowo %blog oznacza stronę pod adresem blog a %blog-wildcard oznacza wszystkie strony z blogami użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Additional classes
pl: Dodatkowe klasy
