jQuery Update (7.x-2.4) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: None
da: Ingen

en: jQuery compression level
da: jQuery komprimeringsniveau

en: Production (minified)
da: Produktion (minificeret)

en: Development (uncompressed)
da: Udvikling (ukomprimeret)

en: jQuery %jquery and jQuery UI %ui
da: jQuery %jquery og jQuery UI %ui

en: jQuery and jQuery UI CDN
da: jQuery og jQuery UI CDN

en: Use jQuery and jQuery UI from a CDN. If the CDN is not available the local version of jQuery and jQuery UI will be used.
da: Brug jQuery og jQuery UI fra et CDN. Hvis det valgte CDN ikke er tilgængeligt bruges den lokale udgave af jQuery og jQuery UI i stedet.

en: Version options
da: Versions indstillinger

en: Select which jQuery version to use by default.
da: Vælg hvilken jQuery version der skal bruges som standard.

en: Use the default
da: Brug standard

en: Default jQuery Version
da: Standard jQuery version

en: Alternate jQuery version for administrative pages
da: Alternativ jQuery version for administrations sider

en: Optionally select a different version of jQuery to use on administrative pages.
da: Valgfrit: Vælg en alternativ jQuery version for administrations sider.
