jQuery Update (7.x-2.6) - en to fi translation catalogue (12 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: None
fi: Ei mitään

en: @title dialog
fi: @title dialogi

en: jQuery compression level
fi: jQueryn pakkaustaso

en: Production (minified)
fi: Tuotanto (minimoitu)

en: Development (uncompressed)
fi: Kehitys (pakkaamaton)

en: jQuery and jQuery UI CDN
fi: jQuery ja jQuery UI CDN

en: Use jQuery and jQuery UI from a CDN. If the CDN is not available the local version of jQuery and jQuery UI will be used.
fi: Käytä jQueryä ja jQuery UI:tä CDN:stä. Jos CDN ei ole tarjolla, järjestelmä käyttää jQueryn ja jQuery UI:n paikallisia versioita.

en: Update jQuery and jQuery UI to a more recent version.
fi: Päivitä jQuery ja jQuery UI uudempaa versioon.

en: Configure how <a href="@jquery">jQuery</a> behaves on the site. Select which jQuery version, the compression level and whether or not to use a CDN.
fi: Säädä, kuinka <a href="@jquery">jQuery</a> käyttäytyy sivustollasi. Valitse jQueryn versio sekä pakkaustaso ja käytetäänkö vaiko ei CDN:ää.

en: jQuery update
fi: jQueryn päivitys

en: Configure settings related to the jQuery upgrade, the library path and compression.
fi: Säädä jQueryn päivityksen asetuksia kuten kirjaston polkua ja pakkausta.
