jQuery Update (7.x-3.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Operations
ru: Операции

en: None
ru: Нет

en: Theme
ru: Тема

en: Configure
ru: Настроить

en: Performance
ru: Производительность

en: @title dialog
ru: Диалог @title

en: default theme
ru: стандартная тема

en: jQuery compression level
ru: Уровень сжатия jQuery

en: Production (minified)
ru: Для рабочих сайтов (уменьшенная версия)

en: Development (uncompressed)
ru: Для разрабатываемых сайтов (несжатая версия)

en: jQuery and jQuery UI CDN
ru: jQuery и jQuery UI CDN

en: Use jQuery and jQuery UI from a CDN. If the CDN is not available the local version of jQuery and jQuery UI will be used.
ru: Используйте jQuery и jQuery UI из CDN. Если CDN не доступна, то будет использована локальная версия jQuery и jQuery UI.

en: Update jQuery and jQuery UI to a more recent version.
ru: Обновление jQuery и jQuery UI до более поздних версий.

en: Configure settings related to the jQuery upgrade, the library path and compression.
ru: Настройка параметров, связанных с библиотеками jQuery, их обновлением, путями к ним и сжатием.
