jQuery Update (7.x-4.0-alpha1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Operations
da: Handlinger

en: None
da: Ingen

en: Theme
da: Tema

en: Configure
da: Konfigurér

en: Performance
da: Ydelse

en: default theme
da: standardtema

en: (Unsupported)
da: (Ikke understøttet)

en: jQuery compression level
da: jQuery komprimeringsniveau

en: Production (minified)
da: Produktion (minificeret)

en: Development (uncompressed)
da: Udvikling (ukomprimeret)

en: jQuery and jQuery UI CDN
da: jQuery og jQuery UI CDN

en: Use jQuery and jQuery UI from a CDN. If the CDN is not available the local version of jQuery and jQuery UI will be used.
da: Brug jQuery og jQuery UI fra et CDN. Hvis det valgte CDN ikke er tilgængeligt bruges den lokale udgave af jQuery og jQuery UI i stedet.
