jQuery Update (7.x-4.0) - en to es translation catalogue (15 entries)

en: User interface
es: Interfaz de usuario

en: Operations
es: Operaciones

en: None
es: Ninguno

en: Theme
es: Tema

en: Configure
es: Configurar

en: Performance
es: Rendimiento

en: default theme
es: tema predeterminado

en: jQuery compression level
es: Nivel de compresión de jQuery

en: Production (minified)
es: Producción (minified)

en: Development (uncompressed)
es: Desarrollo (sin comprimir)

en: jQuery and jQuery UI CDN
es: jQuery y jQuery UI CDN

en: Use jQuery and jQuery UI from a CDN. If the CDN is not available the local version of jQuery and jQuery UI will be used.
es: Utiliza jQuery y jQuery UI de un CDN. Si no existe la CDN se utilizará la versión local de jQuery y jQuery UI.

en: Update jQuery and jQuery UI to a more recent version.
es: Actualización a una versión más reciente de jQuery y jQuery UI.

en: Configure settings related to the jQuery upgrade, the library path and compression.
es: Configurar opciones relacionadas con la actualización de jQuery, la ruta de biblioteca y compresión.

en: admin theme
es: Tema de administración
