jQuery Mobile UI (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Search
hi: खोज

en: default
hi: तयशुदा

en: Back
hi: वापस

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: RSS
hi: आरएसएस

en: Info
hi: जानकारी

en: Grid
hi: ढांचा

en: Blue
hi: नीला

en: Black
hi: काला

en: Add new content
hi: नई सामग्री जोड़ें

en: Alert
hi: चेतावनी

en: Welcome to @site-name
hi: @site-name में आपका स्वागत है

en: No front page content has been created yet.
hi: कोई फ्रंट पेज की सामग्री अभी तक नहीं बनाई गई है.
