jQuery Mobile UI (7.x-1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (14 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Delete
hr: Ukloni

en: Search
hr: Pretraga

en: default
hr: Zadano

en: Back
hr: Natrag

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Grid
hr: Mreža

en: Blue
hr: Plava

en: Black
hr: Crna

en: Add new content
hr: Dodaj novi sadržaj

en: Welcome to @site-name
hr: Dobrodošli na @site-name

en: No front page content has been created yet.
hr: Nema promoviranog sadržaja.
