jQuery Mobile UI (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Search
it: Cerca

en: default
it: predefinito

en: Back
it: Indietro

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Check
it: Assegno

en: false
it: falso

en: true
it: vero

en: Info
it: Informazioni

en: White
it: Bianco

en: Grid
it: Griglia

en: Blue
it: Blu

en: Black
it: Nero

en: Yellow
it: Giallo

en: Add new content
it: Aggiungi nuovo contenuto

en: Alert
it: Avviso

en: Welcome to @site-name
it: Benvenuto su @site-name

en: No front page content has been created yet.
it: Non è stato creato alcun contenuto per la prima pagina.
