jQuery Mobile UI (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Delete
fr: Supprimer

en: Search
fr: Rechercher

en: default
fr: défaut

en: Back
fr: Précédent

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: Refresh
fr: Actualiser

en: Check
fr: Vérifier

en: Forward
fr: Transférer

en: false
fr: faux

en: true
fr: vrai

en: White
fr: Blanc

en: Grid
fr: Grille

en: Blue
fr: Bleu

en: Grey
fr: Gris

en: Black
fr: Noir

en: Yellow
fr: Jaune

en: Add new content
fr: Ajouter un nouveau contenu

en: Alert
fr: Alerte

en: Welcome to @site-name
fr: Bienvenue sur @site-name

en: No front page content has been created yet.
fr: Aucun contenu de page d'accueil n'a été créé pour l'instant.

en: Star
fr: Étoile

en: jQuery JavaScript
fr: JavaScript jQuery

en: jQuery Mobile Plug-in
fr: Plug-in jQuery Mobile

en: jQuery Mobile JavaScript
fr: JavaScript jQuery Mobile

en: Text Format
fr: Format de texte
