jQuery Mobile UI (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Delete
id: Hapus

en: Search
id: Pencarian

en: default
id: standar

en: Back
id: Kembali

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Refresh
id: Segarkan

en: Check
id: Periksa

en: White
id: Putih

en: Grid
id: Kotakan

en: Blue
id: Biru

en: Grey
id: Abu-abu

en: Black
id: Hitam

en: Add new content
id: Tambahkan konten baru

en: Alert
id: Peringatan

en: Welcome to @site-name
id: Selamat datang di @site-name

en: No front page content has been created yet.
id: Tidak ada konten halaman depan yang sudah dibuat.
