jQuery Mobile UI (7.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (14 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Delete
is: Eyða

en: Search
is: Leit

en: default
is: sjálfgefið

en: Back
is: Til baka

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Check
is: Athuga

en: Grid
is: Grind

en: Blue
is: Blár

en: Black
is: Svartur

en: Add new content
is: Bæta við efni

en: Welcome to @site-name
is: Velkomin(n) á @site-name
