jQuery UI formatters (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: header
de: Kopfzeile

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Collapsible
de: Zusammenklappbar

en: About
de: Über

en: Accordion
de: Akkordeon

en: Resizable: @resizable
de: In der Größe anpassbar: @resizable

en: Close on escape
de: Beim Verlassen schließen
