jQuery UI formatters (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: header
it: intestazione

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Tabs
it: Schede

en: About
it: Informazioni
