jQuery UI theme (7.x-1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Version
bn: সংস্করণ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: theme
bn: আবহ (থীম)

en: No "all.css" files detected.
bn: কোনো "all.css" ফাইল খুজে পাওয়া যায়নি
