JS Inclusion (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (6 entries)

en: Pages
hr: Stranice

en: Description
hr: Opis

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Odredite stranice koristeći njihove putanje. Unesite jednu putanju po redu. Znak '*' služi kao nadomjestak. Primjeri putanja su %blog za blog stranicu i %blog-nadomjestak za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hr: Upozorenje: Dopustite samo provjerenim ulogama, ovo dopuštenje ima sigurnosne implikacije.
